pareto likums
20% no patērētajiem pārtikas produktiem mūsu organismā veido 80% taukus. 20% no mūsu kaimiņiem rada 80% no visiem trokšņiem. 20% biroja darbinieku paveic 80% no visiem darbiem.
80/20 likumu mēs atradīsim it visur. 1897. gadā itāļu ekonomists Pareto aprēķināja, ka 20% angļu ģimeņu pieder 80% naudas. Viņš pārbaudīja šo likumu pat savā dārzā attiecībā uz zaļajiem zirņiem: 20% no pākšu saražo 80% no visas kopējās ražas. Šis modelis darbojas jebkuros apstākļos un visos gadījumos.
Jebkurā situācijā vienmēr ir mazākums, kas, izrādās, ir svarīgāks un noderīgāks par visiem pārējiem.
20% klientu nodrošina 80% ienākumu. Tieši šiem klientiem ir nepieciešama īpaša uzmanība.
ne visi mūsu ikdienas uzdevumi un darbi ir vienlīdz svarīgi. No desmit šodien plānotajiem uzdevumiem ir divi, kuri ir svarīgāki par pārējiem astoņiem.
Mums jāiemācās šos 20% identificēt un vienmēr sākt tieši ar tiem. Ja mēs nekoncentrēsimies uz 20%, mēs iztērēsim 80% sava laika.
Viena no svarīgākajām īpašībām ir spēja noteikt prioritātes, nevis ķerties klāt visam un uzreiz. Sākumā šīs prioritātes var būt noteiktas neprecīzi, bet šo prasmi trenējot regulāri, uzsvars uz galveno tiks likts arvien precīzāk un biežāk.
Noteiksim svarīgāko un ne mirkli neaizmirsīsim par galveno uzdevumu , jo svarīgākais ir nevis maksimāla enerģijas un laika atdeve, bet gan to novirze pareizā mērķa sasniegšanai.