Sietspiede


Sietspiede ir viens no trafaretdrukas paveidiem, kurā kā formas materiālu izmanto zīda, sintētiskā auduma vai metāla sietu, kas uzstiepts uz rāmja. Sietspiedumā lieto zīmētas vai izgrieztas iespiedformas, kas izgatavotas ar rokām vai fotomehāniski. Sietspiedē izmanto rokas  iespiešanas metodes.

Drukājot ar atbilstošām krāsām var apdrukāt praktiski jebkuru materiālu: papīru, kartonu, stiklu, plastikātu, koku, metālu, tekstilu u. c.

Tehnoloģijas process ļauj drukāt uz gataviem izstrādājumiem: T-krekliem, dienasgrāmatām, mapēm u. c. Sietspiedes tehnikā drukājam arī vizītkartes, uzlīmes, aploksnes, ielūgumus un citu reklāmas un suvenīru produkciju. Šajā tehnoloģijā parasti tiek drukāti logo un dizaini pēc konkrētiem pantoņiem 

Sietspiedes īpatnība ir iespēja iegūt biezu krāsas slāni, no 8 mkm līdz 1000 mkm un vairāk, bet ofseta drukā krāsas slānis ir 1-2 mkm. Kā sietspiedes priekšrocību var minēt arī reljefa efektu, kas rodas, panākot uzklātajam biezajam krāsas slānim. Sietspiedē var izmantot dažādus specefektus: apjomdruku, spīdumiņus, gumijas vai samta imitāciju. Salīdzinājumā ar ofseta druku, sietspieduma drukā iespējams panākt daudz piesātinātāku un spīdīgāku krāsu toni.

Sietspiedes tehnoloģijā iespējams nodrukāt visas iespējamās krāsas, t.sk. arī zelta un sudraba krāsas

Visbiežāk lietota 1-3 krāsu apdrukā, bet iespējams drukāt dizainus, kas satur līdz pat 12 krāsām.

Diemžēl nav iespējams nodrukāt sarežģītas krāsu pārejas, īpaši smalkas detaļas, pilnkrāsu kombinācijas. 

Ar šādu drukas veidu var iegūt pieņemamu cenu pat pie nelielām tirāžām. Kaut gan optimāli, no izmaksu viedokļa, ir tirāžas no 100 eksemplāriem.

Sevišķi audumiem , drukas kvalitāte un noturība ir daudz augstāka salīdzinot ar citiem apdrukas veidiem. 

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk