Kāpēc būtu jāmazgā jumts? Ēkām kurām jumtu daļēji vai pilnīgi aizēno koki, jeb tie ir tuvumā nereti uz jumta seguma sakrājas nogulsnes, netīrumi  utt. Rezultātā veidojas ķērpis, uzaug "aļģe"  un veidojas apsūnojums. Pirmkārt sūnās uzkrājas un ilgi uzturas mitrums, kas savukārt bojā jumta segumu, un dod labvēlīgu augsni citiem lielākiem augiem, ja laikus netiek vaļā no sūnām ir redzēts, ka uz ēku jumtiem savas zaļās lapas ir izlaidis kāds bērzs, vai kāds cits augs. Tādēļ, lai jumts kalpotu ilgāk, tam jāveic profilaktiskie darbi, jāseko līdz jumta stāvoklim un ja vajadzīgs tas laikus jāmazgā un jāapstrādā ar speciāliem līdzekļiem, atsevišķos gadījumos pat jāatjauno jumta seguma virsējais aizsargslānis, lai maksimāli pagarinātu jumta kalpošanas ilgumu un tādējādi aizsargātu savu īpašumu.


Jumts ir viens no būtiskākajiem konstruktīvajiem elementiem būvē. Nepareizi izvēlēts jumta segums, nekvalitatīvi ieklāts, savlaicīgi neveikts remonts vai neveikti ikgadējie jumta apkopes darbi var būtiski samazināt jumta un arī visas būves ekspluatācijas laiku un vērtību. Ja Jums ir māja, tad Jūs noteikti zināt, cik pūļu pieprasa mājas uzturēšana ideālā stāvoklī. Izņēmums nav arī tik svarīga detaļa kā Jūsu mājas jumts.Jumta funkcija ir aizsargāt ēku no nokrišņiem u.c ārējiem apstākļiem. Mūsdienīgi jumti tiek izgatavoti no augstas kvalitātes un ļoti dārgiem materiāliem, kuru kalpošanas laiks tomēr būs atkarīgs no pareizas kopšanas, kas arī ļaus Jūsu jumtam kalpot ilgi un saglabāt savas īpatnības un pievilcīgo ārējo izskatu. Mājas ārējais veidos sākas ar fasādi un Jumtu, netīrumi, atmosfēras nosēdumi, sūnas, ķērpji un pelējums, padara netīru jumtu, kas savukārt bojā mājas kopējo tēlu. Mēs strādājam pie tā, lai atjaunotu jūsu mājas ārējo veidolu ar tīru jumtu kurš izskatās kā jauns! Jumtu būtu ieteicams mazgāt profilaktiski ik pēc 3-5 gadiem, pat nav ļoti daudz sūnu un citu nogulšņu, nomazgājot jumta segums atgūst savu pirmatnējo krāsu, kura ir daudz spilgtāka.

Vai apsūnojis jumts rada kādu ļaunumu? Atkarībā no tā kāds ir jumta segums, ja runa iet par šindeļu segumu, tad sūnās un citos mikroorganismos ilgi saglabājas mitrums, kas sasalšanas un atkušanas rezultātā bojā jumta virsmu. Šī procesa rezultātā šindeļa plāksnes keramiskās granulas tiek zaudētas. Keramiskās granulas ir aizsargslānis bituma šindelim no saules ultravioletajiem stariem, ja tās tiek zaudētas, tad bituma materiāls tiek pastiprināti bojāts, kas savukārt izraisa nokrišņu ieplūšanu ēkā. Mazgāšanā izmantojot šim darbam speciālu mazgāšanas iekārtu Jūs maksimāli paildzināsiet Jūsu jumta kalpošanas ilgumu un palīdzēsiet jumtam pildīt viņa funkcijas. Uz skārda jumtiem  pārklājumiem sūnas rodas retāk, dēļ tā ka virsmā ir maz poru un nav vietas kurās varētu krāties netīrumi un augt sūna. Taču uz porainākiem segumiem, kā piemēram, māla, betona dakstiņu un šīfera jumtiem ātrāk uzaug netīrumu slānis un šos jumtus ieteicams atjaunot kad nepieciešams.


Jumta un noteku mazgāšana. Mazgājot jumtu tīram ari notekrenes kuras būtu jātīra gadā vismaz vienu reizi. Ieteicams veikt noteku tīrīšanu gan rudenī gan pavasarī. Laikā neiztīrītas un aizaugušas notekrenes var nodarīt lielākus bojājumus kā sākotnēji varētu likties. Ja renes ir pilnas, iela lietus laikā ūdens sāk plūst pāri renes malai un reizēm tek gar mājas sienu to pamatīgi var sabojāt un padarīt netīru ar visu to kas renē sakrājies. Sliktākajā gadījumā iespējams pat sabojāt sienas ar mitruma sēnītēm. 

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk