Ir pieci veidi, kā noteikt, cik dabisks ir piedāvātais mūmijs.
1. Īstais mūmijs labi un ātri šķīst ūdeni. Pirms šo produktu pērk, ieteicams paņemt niecīgu minerāla gabaliņu, samitrināt ar pilienu ūdens un paskatīties, vai un kā tas šķīst.

2. Dabiskais mūmijs nešķīt augu eļļā.

3. Pēc garšas mūmijs ir ļoti rūgts. Lai pārliecinātos, pietiek tam pieskarties ar mēli.
4. Mūmijs kūst pat no cilvēka ķermeņa siltuma. Par to ātri var pārliecināties, uzliekot nelielu gabaliņu uz plaukstas.

5. Mūmija aromāts mazlietiņ atgādina aitu mēslus, taču, lai cik dīvaini tas būtu, degunam tas ir patīkams. Ja, produktu paostot, smarža nav patīkama, ir pamats uzskatīt, ka tiek piedāvāts pakaļdarinājums.

Ja visas 5 pazīmes apstiprina, ka mūmijs patiesi ir naturāls, to var droši pirkt un lietot.

Iekšķīgai lietošanai
Mūmiju var lietot kā biostimulatoru, pretiekaisuma līdzekli, kas šajā ziņā nav sliktāks par antibiotikām, toties organismam absolūti nekaitīgs, kā asiņošanu apturošu līdzekli, kaulaudu un muskuļaudu augšanas un iekšējās sekrēcijas dziedzeru stimulatoru.

Organisma stimulēšana nepieciešama novājinātas imunitātes, spēku izsīkuma, anēmijas un impotences gadījumā, kā arī atveseļojoties pēc ilgstošas slimības.

Uzmanību! Lai cik labs būtu mūmijs, organisma stimulēšana nav pieļaujama grūtniecības laikā, bērniem līdz 12 gadu vecumam, cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem, ja ir akūtas saslimšanas un paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Mūmiju devas lieto pieaugošā secībā, proti, pirmajā dienā ņem kvieša grauda lieluma gabaliņu, izšķīdina ūdenī un izdzer no rīta tukšā dūšā. Nākamajā dienā gabaliņš jau ņemams 1,5 graudu, trešajā dienā – 2, ceturtajā – 2,5 kviešu graudu lielumā, un tā turpina, līdz lielums atbilst 7,5 kviešu graudiem. Pēc tam viss norit pretējā secībā – dienas devu samazina par pusgrauda lielumu. Viss lietošanas kurss abos virzienos kopā aizņems 28 dienas.

Imunitātes stiprināšanai hronisku aknu, nieru un kuņģa (ar pazeminātu skābes līmeni) slimību gadījumā lieto pienā izšķīdinātu mūmiju.

Uzmanību! Paaugstinātas kuņģa skābes līmeņa gadījumā to darīt nedrīkst, jo var tikt izprovocēta slimības saasināšanās.

Kvieša grauda lieluma mūmija gabaliņu 2–3 minūtes izšķīdina siltā pienā un izdzer pirms gulētiešanas. Lai ārstnieciskais efekts būtu maksimāls, istabā, kurā guļ cilvēks, jābūt absolūtam klusumam. Ārstēšanās kurss – 20 dienas. Pārtraukums – 3 mēneši. Hroniskās kaites pilnīgai izārstēšanai nepieciešami 3 kursi, tātad kopumā visam ārstēšanās procesam būs nepieciešami 9 mēneši.

Mūmija lietošanas laikā nedrīkst ēst treknus un ceptus ēdienus – tad minerāla dziednieciskās īpašības ļoti būtiski samazinās.

Mūmija ziede
Mūmiju var lietot ne tikai izšķīdinātā veidā iekšķīgi. No tā var pagatavot arī ziedi, kurai ir ne mazāk teicams efekts.
* Lai pagatavotu ziedi, 5 g mūmija aplej ar tējkaroti auksta vārīta ūdens un ļauj nostāvēties, līdz viss mūmijs izšķīdis (parasti tam nepieciešamas 5–6 stundas) un izveidojas bieza sveķveida masa. Tai pievieno 25–30 g neitrāla krēma, kausētus cūkas iekštaukus vai sliktākajā gadījumā – sviestu un visu rūpīgi samaisa. Mūmija ziede ir gatava.

Pret locītavu un radikulīta sāpēm problemātiskās vietas ierīvē reizi dienā – vakarā pirms gulētiešanas. To ierīvē tik ilgi, līdz pilnībā uzsūkusies ādā. Parasti jau otrajā vai trešajā dienā sāpes, uztūkums vai apsārtums pazūd. Kurss – 10 dienas.

Ar 10 dienu pārtraukumiem kursus turpina 3–4 mēnešus.

Šī ziede tādā pašā lietošanas režīmā nereti palīdz pret vitiligo (kaut gan oficiālajā medicīnā dominē uzskats, ka šī slimība nav ārstējama). Uzbekistānā, piemēram, vispirms atbrīvo zarnu traktu no cērmēm un citiem parazītiem un tikai tad ārstē vitiligo (un ar panākumiem).

Kaulu lūzuma gadījumā mūmija ziede ir efektīva tūlīt pēc ģipša noņemšanas vai tūlīt pēc negadījuma, ja ģipsi neliek, bet izmanto apsējus vai Ilizarova aparātu. Tiesa, ziedes izmantošana var izraisīt specifisku blakusefektu, proti, ieziestajās vietās var sākt pastiprināti augt apmatojums, kuram pēc tam būs nepieciešama lokālā epilācija.

Starp citu, tieši šī it kā negatīvā blakne ir apliecinājums tam, ka mūmija ziede labi palīdz arī pret plikpaurību, sevišķi, ja matu pazušanas cēlonis bijusi neiroze vai asinsrites traucējumi.

Stipra apdeguma gadījumā salveti apziež ar mūmija ziedi vai, ja tās nav, samitrina ūdenī, kurā izšķīdināts mūmijs, un uzliek apdegumam. Apsēju tur, līdz iestājas acīm redzama uzlabošanās.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk